מה זה מוסך מורשה?

בב.ג מוסכים 2000 אנחנו מציינים לא פעם את עצם היותנו מוסך סיטרואן ופיג'ו מורשה. אך מה המשמעות שעומדת מאחורי מונח זה? אז כאן החלטנו לשתף אתכם בשפת המוסכים באחד מן הביטויים היותר מוכרים ושאינם מצריכים ידע טכני כזה או אחר.

מוסכים מורשים מול מוסכים כלליים

מוסכים כלליים שאינם מורשים הם למעשה בהגדרתם "מוסכים פיראטיים". אלו מוסכים שפעילותם איננה מוסדרת על-ידי משרד התחבורה ושאינם עומדים בתקנים הנדרשים על-ידו. גם כיום, למרות האכיפה המסודרת, ניתן עדיין למצוא מוסכים פיראטיים. אך על-פי-רוב, כמעט כל מוסך שבו תשימו את רכבכם הינו מוסך מורשה משרד התחבורה.

מוסך נוסף וחוקי לחלוטין שקיים הינו מוסך מורשה יבואן. אלו רשתות של מוסכים מטעם היבואן המורשים לעבוד מטעם יצרן הרכב. בעבר היה נהוג לקחת את הרכב אך ורק למוסך יבואן לתיקונים שוטפים ובמסגרת אחריות. כיום החוק מתיר לבעלי הרכבים להחליט אם לקחת את רכבם למוסך מורשה או מוסך יבואן.

מוסך מורשה – עומדים בתקנון

כאמור, מוסך מורשה הינו מוסך העומד בדרישות הקריטריונים אותם קבע משרד התחבורה. אין מדובר בעניין של מה בכך, והעמידה בסטנדרטים הקבועים בחוק הם חלק משמירה על בטיחות לקוחות המוסך הלכה למעשה.

מוסכים מורשים כפופים להוראות בטיחות, בדיקות דקדקניות, מהלך עבודה ותיעוד מסודרים, מתן מידע מלא ושקיפות מול הלקוח, תמחור מוצרים וביצוע עבודה מסודרת המגנה על הלקוח.

מוסך מורשה יבואן, מעבר לדרישות והתקנות הנדרשות ממוסך מורשה משרד התחבורה, צריך לעמוד בדרישות המחמירות של יצרן הרכב, לעבור הכשרות של צוות העובדים. כמו כן המוסך עובר בקרה מתמדת במשך כל השנה הן על ידי היצרן והן על ידי היבואן. כך שהצוות יותר מיומן ומקצועי וכן תודעת השרות והנהלים מכוונות את הצוות לתת שירות טוב יותר ומקצועי יותר.

יש לכם עם מי לדבר

לקוחות רבים מגיעים למוסך בתחושת חוסר אונים שכן המחסור בידע הטכני על-פניו פועל לרעתם. עם זאת, מטרתם של המוסכים מורשי יבואן, היא להסיר את החששות עם נוהל עבודה מסודר ושקיפות מלאה.

מוסך מורשה יבואן מבוסס על היררכיה של בעלי תפקידים ובעלי הכשרות מתאימות. נוסף על כך, ישנו גוף איגוד המוסכים אליו ניתן לפנות לכל תלונה וטענה בדבר שירות לקוי וכמובן ניתן לפנות למחלקת השרות של היבואן.

התמחות

כפי שוודאי שמתם לב, מוסכים מורשים אינם מתמקדים בכל סוגי הרכבים. זוהי נקודת יתרון נוספת וחשובה למוסך מורשה יבואן, שכן המיקוד ברכבים נקודתיים, מאפשר טיפול מקצועי ונכון יותר הכולל השתלמויות עובדים בכל ההתפתחויות והשינויים הטכנולוגיים והיכרות מעמיקה עם סוגי דגמי הרכבים. כמו כן ציוד ייעודי שמספק היצרן נותן יתרון משמעותי בתיקון הרכב ובאיתור תקלות.

זקוקים לשירות מקצועי? השאירו לנו פניה או התקשרו: 03-5374011 ונשמח לעמוד לשירותכם.