מה התפקיד של השמן במנוע?

למה שמן המנוע כל כך חשוב?

כולנו מכירים את זה – בדיקת השמן. המשימה שמרביתנו נוהגים לזלזל בה מעט עם כל הצער שבדבר, ובודקים רק לעתים רחוקות, כאשר הרכב כבר ממש צועק עלינו, או אפילו מתי שאדם אחר החליט לבדוק עבורנו ביוזמתו.

במאמר הבא, ברצוננו לשים את הדגש על החשיבות הרבה של הקפדה על שמן במנוע. אין מדובר רק בנוהג שכדאי לבצע מדי פעם לצורך שמירה על בריאותו של הרכב, אלא בנוהל חשוב ששומר הן על הרכב והן עליכן.

כמה מילים על מערכת השמן

מערכת השמן שלנו משרתת אותנו נאמנה ומאפשרת למנוע שלנו לתפקד כראוי. חשוב להבין כי השמן נדרש במנועים אשר מגיעים לטמפרטורות גבוהות ושנדרשים לתפקוד מלא גם במצבים קיצוניים ותנאי שטח מאתגרים. אם רק נבין את מידות העוצמה שלהן נדרשים המנועים, הרי שנפנים עד כמה שמערכת השמן תורמת ומספקת לנו את הביצועים הנדרשים.

תפקוד המנוע

למערכת השמן תרומה מכרעת בביצועי המנוע שלנו. לא סתם אתם מרגישים את השיפור שניכר בביצועי הרכב אחרי שאתם עורכים לי מיני טיפול עם הוספת שמן ודלק. מאמציו של המנוע פוחתים וכך אתם נהנים מחוויית נהיגה נוחה וקלה יותר.

לא חוסכים בשמן – כן חוסכים בדלק

כשהמנוע מתאמץ פחות, כך הוא גם צורך פחות דלק. חשוב להבין כי תפקידה של מערכת השמן היא לשמן את כל החלקים והרכיבים הנעים בתוך המנוע. ברגע שבו הרכיבים נעים באופן הרמוני וקליל יותר, כך המנוע לא חייב עוד דלק כדי להגיע לתפקוד גבוה.

שמירה על הסביבה

שמירה על הסביבה חשובה לכם? גם אם מעולם לא חשבתם על זה קודם, וודאי שהסעיפים הקודמים כבר שכנעו אתכם לבדוק שמן לפחות אחת לשבוע. לענייננו כאן: כשאנחנו מרבים לשמן את המנוע ולדאוג שמערכת השמן תתפקד באופן מלא, הרי שאנחנו מסייעים למנוע לפלוט פחות חומרים מזהמים. גם תרמנו לעצמנו לחשבון הבנק בכך שהפחתנו את צריכת הדלק וגם תרמנו לסביבה!

מחפשים שירות שגם יעניק לכם ערך מוסף? ב.ג מוסכים 2000 – שירות אמן ומקצועי