כשאומרים כוחות סוס – למה מתכוונים?

מה זה כוח סוס?

כשאנחנו מתכוונים לרכוש רכב או רוצים לבדוק את ביצועי הרכב, אנו תמיד שומעים את אותו המושג שמזכיר "כוח סוס". על פניו, ההיגיון הבריא אומר לנו שמדובר פשוט ברכב שמשתווה לכוח ריצתם של אי אילו סוסים. למען האמת, יש בכך מן האמת, אך מומלץ שנתעכב מעט יותר על המושג, ונבהיר את משמעותו על בורייה.

שיטה למדידת כוח המנוע של הרכב

ובכן הפתעה – כן, אכן מדובר על מדידה שמתבססת על סוסים. זוהי תזכורת לעברנו הלא מי יודע מה רחוק, בו התבססנו על כרכרות סוסים. אפילו במלחמת העולם הראשונה עוד היו פרשים שרכבו על סוסים ותקפו את עמדות הצבא.

כדי להבהיר טוב יותר את כוחו של המנוע בימים עברו, אכן היו משווים זאת למספר הסוסים אשר נתונים בעדר שמניע את הכרכרה. מדידה זו כוללת כמובן נתונים נוספים אשר מוציאים את הסוסים מן המשוואה, אך בכל זאת, המושג נותר כשהיה וממשיך להיות עמנו גם היום.

חשבו על זה כך – בעבר היה צריך למצוא דרך יומיומית להסביר לאנשים את כוחו של המנוע וכיצד הוא יהיה מסוגל לשאת עגלה שפשוט נותרה עתה ללא סוס. ההשוואה הטבעית הייתה כמובן לסוסים ומשם השאר היסטוריה.

אוהבים את ההסברים שלנו?

למה אנחנו רושמים מדריכים קצרים ובגובה העיניים? כיוון שזה בדיוק מה שמנחה אותנו כאן, הצוות של ב.ג מוסכים 2000 בכל עבודה עם לקוחותינו.

אנו שמחים לספק ללקוחותינו שירות אמין, תוך שימת דגש על שקיפות מלאה בתהליך. לכל שאלה ובקשה, נשמח לעמוד לשירותכם. ניתן להשאיר לנו פניה באתר לצורך קבלת שיחה חוזרת או ליצור עמנו קשר טלפוני במספר: 03-5374011