כיצד לחגור את הילדים נכון ברכב?

שמרו על בטיחות ילדיכם ברכב!

בעשרים השנים האחרונות המודעות לנושא הבטיחות ברכב הולכת וגוברת ואתה גם אמצעי האכיפה. בניגוד לעבר הלא כל כך רחוק, שם לא היו נוהגים לחגור חגורות בטיחות, כל שכן לשים את הילדים במושבי הבטיחות, כיום זו ממש חובה. איך חוגרים ילדים נכון ברכב? ואילו מערכות בטיחות מציעים לנו רכבי המותג פיג'ו וסיטרואן על מנת להבטיח נסיעה כמה שיותר בטוחה? להלן כל המידע.

התאמת מושב הבטיחות לגיל הילד

ההתאמה של מושב הבטיחות לילד נעשית על פי גיל ומשקל ומבנה הגוף, בין מושבי הבטיחות שקיימים –

  • סלקל – מיועד לגיל הלידה ועד לגיל שנה ומשקל של 9 ק"ג. כאשר על שני התנאי הנ"ל יש להתקיים לצורך המעבר לכיסא הבא. את הסלקל מתקינים בניגוד לכיוון הנסיעה, במושב האחורי של הרכב וזאת מכיוון שאסור להושיב ילדים במושב בו ישנה כרית אוויר פעילה. על פי רוב יש להציב את המושב בגובה של 45 מעלות ובהתאם להוראות היצרן ולמבנה הרכב. בנוסף, על התינוק להיות חגור על ידי חגורות הבטיחות של הכיסא עצמו. חגורות אלו צריכות להיות צמודות לגופו אך לא לוחצות.
  • כיסא בטיחות לפעוטות – מגיל שנה ומשקל של 9 ק"ג ועד לגיל שלוש ומשקל של 18 ק"ג. בכיסא בטיחות הילדים יושבים עם הפנים לכיוון הנסיעה, כאשר מומלץ להציב את הכיסא במרכז המושב האחורי ולהצמיד אותו על ידי חגורות הבטיחות או התקן מיוחד של הרכב, בהתאם להוראות היצרן. על הילד להיות חגור גם כן בחגורת בטיחות של הכיסא עצמו, ששוב, עליה להיות צמודה אך לא לוחצת.
  • בוסטר– מיועד לילד מגיל שלוש ומשקל 15 ק"ג ועד לגובה של 145 ס"מ לפחות. את המושב יש להניח על הכיסא האחורי עם כיוון הנסיעה, רצוי במרכז ולחגור את הילד עם חגורות הבטיחות של הרכב. על החגורה להיות ממוקמת בחלקה האחד על כתפו של הילד ובחלקה השני על קו האגן שלו.

בכל מוסך מורשה פיג'ו וסיטרואן ישמחו לייעץ בנושא ההרכבה כחלק מהשירות וללא עלות.