טיפים לחסכון בדלק

איך אפשר לחסוך בדלק?

עם יוקר המחייה ועלייתם של מחירי הדלק, אין זה מפתיע שאנשים רבים מחפשים כיצד לחסוך בהוצאות הדלק. מבין כל שאר ההוצאות השוטפות הכרוכות בתחזוקה של הרכב, הוצאות הדלק הן בין הגבוהות ביותר. על מנת להפוך את החיסכון לאפשרי, ריכזנו עבורכם כמה טיפים יעילים.

עשה זאת בעצמך – מסלול תדלוק עצמי

בתחנות דלק רבות, מלבד השירות המלא הכולל את מילוי המכל בעזרתו של מתדלק אשר דואג גם לנקות את השמשות, ישנם מסלולים של תדלוק עצמי. במסלולים אלו, הנהגים מתדלקים את הרכב בכוחות עצמם, ללא העזרה המקצועית של המתדלקים ובכך חוסכים כסף על השירות. לכן אם חיסכון הוא הכוונה, עמדת התדלוק העצמי היא אופציה טובה להשגת המטרה.

לנסוע ביחד לעבודה – חיסכון משמעותי

נסיעה משותפת לעבודה כאשר כולם מצטופפים ברכב אחד היא גם חסכונית יותר וגם ידידותית לסביבה. כאשר גרים באותו אזור מגורים ניתן בהחלט לנסוע ביחד עם עמיתים לעבודה באותו הרכב, להשתתף בהוצאות הדלק ובכך לא לשלם את המחיר המלא בעבור התדלוק.

לנסוע לאט יותר

זהו נתון ידוע שצריכת הדלק נמצאת ביחס שווה למהירות הנסיעה. מה שאומר, שברגע שנוסעים מהר יותר ואם ננסה לדייק, אזי שמדובר במהירות שעולה על 90 קמ"ש, הרכב יצרוך יותר דלק באופן משמעותי. לכן נסיעה איטית אינה רק בטוחה יותר, אלא שהיא יכולה להוביל לחיסכון גדול יותר בהתאם.

הפחתה בשימוש במזגן

צריכת הדלק מושפעת גם מהשימוש במזגן. למעשה, בעת השימוש במזגן הצריכה עולה ב – 10% לעומת נסיעה ללא מיזוג. אז כמובן שבחודשי הקיץ לא ניתן להימנע מכך, אולם בכל זמן אחר בהחלט ניתן לנסוע עם חלונות פתוחים, ליהנות מהאוויר הטבעי ולזכות לחיסכון משמעותי.

כיבוי המנוע בזמן עמידה

דרך נוספת לחסוך בדלק היא על ידי כיבוי המנוע בזמן עמידה של הרכב. כמובן שלא מדובר בעמידה ברמזור, אלא שבכל עצירה בה אנו נוהגים להשאיר את הרכב מונע. בדרך זו ניתן לחסוך כמעט 20% מהצריכה.

טיפול במוסך מורשה

זה דבר ידוע ששימוש בחלקים שאינם מקוריים גורמים לשחיקת החלפים ולבזבוז משאבי הרכב על כן דגמי פיג'ו יטופלו במוסך מורשה פיג'ו ודגמי סיטרואן יטופלו במוסך מורשה סיטרואן וכן הלאה. לדבר זה נועדת חשיבות רבה ויש להקפיד עליו מאוד בעיקר בשנותיו הראשונות של הרכב על מנת שישמש אותנו לשנים ארוכות וטובות ובבטחה.