מה זו רצועת טיימינג?

מידע כללי על רצועת טיימינג

בב.ג מוסכים 2000, מוסך מורשה סיטרואן ורכבי פג'ו, ידוע לנו כי לעתים המושגים בהם אנו משתמשים אינם מוכרים לציבור. אנו עושים את מיטב המאמצים כדי להסביר במדויק את מקור התקלה ואת הגורמים השונים לה. כאן בבלוג שלנו, אני שמחים להציג מפעם לפעם מושגים שכולם מכירים, טוב אולי מכירים רק בשם. אנו מקווים כי הסברים שלנו יסייעו לכם להבין על הפעם על רצועת טיימינג, הסבר בגובה העיניים.

אז מה זו רצועת טיימינג?

המנוע של הרכב עובד בסנכרון מושלם כאשר ישנם שסתומים שנפתחים ובכך מאפשרים את כניסתו של הדלק הישר אל עבר הבוכנה, ולאט מכן את הוצאתם של הגזים הנוצרים כתוצאה מן הלחץ והבערה החוצה.

היכן רצועת הטיימינג משתלבת בכל התהליך הזה? היא זו שלמעשה לוקחת את האחריות המלאה באשר לתזמון (הלא הוא טיימינג) שבין פתיחת השסתומים לבין הסיבובים שמבוצעים מן המנוע. כך למעשה, הרכיבים השונים נעים בהרמוניה מושלמת. אם ננסה לתמצת זאת לכדי משפט אחד: רצועה זו אחראית על כך שכל רכיבים המנוע יפעלו בתזמון מושלם.

נעמיק קצת את התהליך

הצתת המנוע שלנו מתאפשרת דרך בוכנות ושסתומים.

כאשר אחד מן השסתומים מכניס את הדלת לבוכנה, שסתום מקביל אליו מאפשר לפלוט את הגזים של של הבערה החוצה ומשם הישר אל עבר האגזוז של הרכז.

בתהליך פנימי שמתרחש בתוך המנוע, הבוכנה דוחסת את הדלק וזאת כדי להוביל אל ההצתה. רצועת הטיימינג שלנו יודעת לתזמן היטב את כל התהליכים ולוודא שהובכנות יעלו ולא יפגשו בשסתומים. אם הם יתנגשו זה בזה, למעשה המנוע שלנו יינזק וייהרס.

האם צריך להחליף רצועה רק כשהיא נקרעת?

לא בהכרח. ההמלצה של כל מוסך שאליו תגיעו, היא שתבוצע ההחלפה לרצועה אחת לפרק זמן מסוים שבו יתגלה כי היא נשחקה ועלול ה להיקרע.

באופן כללי, ניתן למצוא הוראות מפורשות של היצרן שמורות מתי יש להחליף את רצועת הטיימינג. כמובן שמומלץ לבדוק זאת אצל המוסך המטפל שלכם ובכך להבטיח כי תקינותו של הרכב תישמר לאורך זמן.

השארת תגובה