מה זה הגה כוח?

מידע כללי אודות הגה כוח

היום כמעט ולא מתקבל על הדעת שיהיה זה קשה לסובב את ההגה של הרכב. אך לפני אי אילו שנים, הייתה זו מלאכה לא פשוטה כלל! את הקרדיט לקלות הרבה שבה אנחנו מסובבים את ההגה בזמן הנסיעה, אפשר לייחס למושג שנקרא "הגה כוח".

בב.ג מוסכים 2000, אנו שמחים לספק ללקוחותינו מגוון הסברים שיסייעו להם להבין ולהכיר טוב יותר את רכבם. במאמר הבא ריכזנו מידע בסיסי שיעזור לכם להבין טוב יותר את המכניקה שעומדת מאחורי תפקודו של הגה הכוח.

לחץ הידראולי

את הגה הכוח נהוג גם לכנות כמערכת ההגה ההידראולית. מדובר למעשה בהגה שמסתמך על בסיס לחץ הידראולי המתרחש כתוצאה מפעולת המנוע.

בתוך מערכת ההגה ההידראולית ישנה בוכנה בעלת חיבור אל עבר ציר האחראי על ממסרת ההגה. למשאבת הגה הכוח חיבור אל המנוע, ותפקידה להעביר שמן הידראולי בעוצמה רבה מתוך מיכל השמן אל עבר מערכת ההיגוי. השמן המותז מאפשר לסייע במידה רבה לנהג בעת סיבוב ההגה.

וודאי שרובכם מכירים את המאפיין של ההגה לחזור אל מקומו כאשר אנו עוזבים אותו. אין מדובר בדבר מה שהוא מובן מאליו, ובטח שלא עבור רכבים וותיקים. הגה הכוח מצליח לחזור חזרה גם באמצעות השמן ההידראולי. אותה המשאבה אשר מתיזה את השמן בעוצמה, מחזירה את השמן חזרה אל מיכל השמן, ומכאן שההגה מצליח לחזור למקומו בקלות רבה.

מרגישים שההגה לא זז היטב?

בב.ג מוסכים 2000 נשמח להעניק לכם שירות מקצועי ולאבחן במדויק את התקלה שברכבכם.
לרשותנו צוות עובדים מקצועי ומיומן אשר עובר את ההכשרות וההשתלמויות הנדרשות, הציוד החדיש ושירותיות ללא פשרות.
לפרטים נוספים השאירו לנו פניה באתר, ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.
השארת תגובה